عضویت سریع
27 مهر 1394 ساعت 2:28 بعد از ظهر

آیت الله هاشمی شاهرودی در دیدار با حسین سیب سرخی

آیت الله هاشمی شاهرودی در دیدار با حسین سیب سرخی:
درس های عاشورا برای مردم تبیین شود/ جواب وهابی ها باید داده شود
نایب رئیس و رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری گفت: تمام ارزش های انسانی و بشری در واقعه عاشورا نهفته است و عاشورا بهترین وسیله برای هدایت انسان ها است.
به گزارش روابط عمومی هیئت وکانون خادم الرضا(ع)، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در دیدار با حسین سیب سرخی از مداحان کشوری و همچنین جمعی از مسوولین هیئت خادم الرضا(ع)  با بیان اینکه دشمنان امروز روی مسائل عاشورا  و اهل بیت(ع) تمرکز بسیار زیادی انجام داده اند، اظهار کرد: آنها عاشورا را سیبل توطئه های خود قرار داده اند زیرا که واقعه عاشورا افشا کننده حرکت ظالمانه و مستکبرانه مخالفان خداوند  است.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نماد حق طلبی و شهادت طلبی است، بیان کرد:  امام حسین(ع) برای نفی نظام سلطه و عدالت طلبی قیام کرد و در این راستا واقعه عاشورا در تاریخ ماندگار شده است.
نایب رئیس و رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فعالیت گروه های تکفیری در جهان اسلام، تصریح کرد: تکفیری ها از زمان عثمانی ها نیز فعالیت می کردند و در همان زمان نیز شیعیان لبنانی را تکفیر می کردند.
وی با بیان اینکه ما باید تمام ابعاد قیام عاشورا را برای مردم بازگو کنیم، اظهار کرد: ما نباید فقط به بعد حزن انگیز و عاطفی بودن واقعه عاشورا تکیه کنیم بلکه باید ابعد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی قیام امام حسین(ع) را نیز برای مردم بازگو کنیم.
حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) امروز محور تمام آزادی خواهان منطقه و جهان است، بیان کرد: امروز آزاد مردان و مسلمانان با الهام گرفتن از قیام عاشورا توانسته اند در برابر ظلم و نظام سلطه ایستادگی کنند.
وی با بیان اینکه درس های عاشورا می تواند منشا بیداری جهان اسلام شود، افزود: متاسفانه برخی از علمای وهابی در شبکه های ماهواره ای شبهه افکنی می کنند که در روایات آمده است نباید برای مرده های خود زجه و مویه کنیم، ما باید به اینها پاسخ دهیم که زجه زدن در این روایات برای مردگان است ولی ما برای امام حسین(ع) به این دلیل زجه می زنیم که در راه اسلام و حق طلبی شهید شدند و برای این امام همام باید زجه زد.
استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم  با بیان اینکه منبری ها و مداحان ما باید سعی کنند در اشعار و سخنرانی های خود درس های عاشورا را برای مردم بیان کنند، یادآور شد: تمام ارزش های انسانی و بشری در واقعه عاشورا نهفته است و عاشورا بهترین وسیله برای هدایت انسان ها است.

گزارش تصویری - گزارش تصویری

بازگشت
  • نظردهی

    اخبار مرتبط با این خبر

    برگزاری هفتمین شب شهادت حاج قاسم سلیمانی آیت الله اعرافی: برخی عزاداری ها در تراز فرهنگ عاشورا نیست دیدار مسئولان هیأت خادم الرضا(ع) قم با آیت الله اعرافی پیام تسلیت بمناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری پیام تسلیت هیئت خادم الرضاعلیه السلام بمناسبت درگذشت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی توضیح در مورد VIP....! دیدار اعضای ستادی هیئت خادم الرضاعلیه السلام با آیت الله العظمی علوی بروجردی سخنرانی آیت الله العظمی علوی بروجردی در همایش بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها امام جمعه موقت ساری: حجت الاسلام ذوالنور در جمع عزاداران هیئت خادم الرضا(ع) هشدار داد