عضویت سریع
27 مهر 1394 ساعت 2:24 بعد از ظهر

سخنرانی معاون وزارت امور خارجه در هیئت خادم الرضا

سخنرانی معاون وزارت امور خارجه در هیئت خادم الرضا

معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه کشور گفت: امروز نیز لشکر یزیدی و حسینی در برابر ما قرار دارد و ما باید تلاش کنیم تا حسینی زندگی کنیم.

به گزارش روابط عمومی هیأت و کانون خادم الرضا(ع) حسن قشقاوی در شب پنجم محرم و در جمع عزاراداران هیأت خادم الرضا (ع) قم با اشاره به جاودانگی واقعه عاشورا در تاریخ ، اظهار کرد: در کربلا یک در یک سمت هرچه فضیلت و خوبی است قرارداشته است، اگر رابطه پدر و فرزندی را در نظر بگیریم می توانیم به امام حسین(ع) و حضرت علی اکبر اشاره کرد و اگر رابطه برادری باشد می توانیم به رابطه امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع)اشاره کرد و اگربخواهیم از ایثار مادران شهید نام ببریم میتوانیم به اسوه مادران شهید یعنی حضرت زینب اشاره کنیم.

وی با بیان اینکه در برابر این جلوه های خوبی در عاشورا، لشکری از تمام زشتی ها و پلیدی ها وجود داشت، بیان کرد: عمر سعد، شمر، خولی و دیگر افرادی که در لشکر یزیدی قرار داشتند و با امام حسین(ع) جنگیدند نمادهای پلیدی و شقاوت بودند.

قشقاوی گفت:ما در زیارات داریم که امام حسین(ع) وارث حضرت نوح و حضرت آدم است و از این رو اعتقاد داریم که آغاز تاریخ با قیام امام حسین(ع) بوده است و امام زمان(عج) نیز با علم خونخواهی امام حسین(ع) ظهور خواهد کرد.

معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه در بخش دیگری ازی سخنان خود با بیان اینکه ما درمذاکراتمان با طرف سعودی گفتیم در منا شاهد بی تدبیری شما بودیم، تصریح کرد: متاسفانه ماموران سعودی در منا چهارساعت به ما اجازه ندادند بالای سر جنازه های خود در منا برویم و حتی آب نیز به حجاجی که زیر دست و پا افتاده بودند هم ندادند.

وی با بیان اینکه ما به عنوان مسئولان جمهوری اسلامی واقعه منا را پیگیری خواهیم کرد، افزود: ما همواره به دنبال پیشرفت جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود و خوشبختانه امروز در عرصه های دفاعی توانستیم شاهد افتخار آ،رینی برای کشور باشیم.

قشقاوی با بیان اینکه امروز هم لشکر یزیدی و حسینی در برابر ما قرار دارند، اظهار کرد: امیدواریم همه ما در زندگی خود حسینی باشیم و با لشکر حسینی بیعت کنیم.
وی در پایان با تقدیر از فعالیت های هیئت خادم الرضا(ع) قم خاطرنشان کرد: درگذشته تعاریف این هیئت را شنیده بودم وبرهمین اساس در این هیئت حضور یافتم و خوشحالم که در جمع کثیرجوانان در این هیئت حضور پیدا کردم.

گزارش تصویری - گزارش تصویری

بازگشت
  • نظردهی

    اخبار مرتبط با این خبر

    برگزاری هفتمین شب شهادت حاج قاسم سلیمانی آیت الله اعرافی: برخی عزاداری ها در تراز فرهنگ عاشورا نیست دیدار مسئولان هیأت خادم الرضا(ع) قم با آیت الله اعرافی پیام تسلیت بمناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری پیام تسلیت هیئت خادم الرضاعلیه السلام بمناسبت درگذشت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی توضیح در مورد VIP....! دیدار اعضای ستادی هیئت خادم الرضاعلیه السلام با آیت الله العظمی علوی بروجردی سخنرانی آیت الله العظمی علوی بروجردی در همایش بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها امام جمعه موقت ساری: حجت الاسلام ذوالنور در جمع عزاداران هیئت خادم الرضا(ع) هشدار داد