عضویت سریع
27 مهر 1394 ساعت 08:49 صبح

استاندار قم: توسل به فرهنگ عاشورا موجب عاقبت به خیری می شود

استاندار قم:

توسل به فرهنگ عاشورا موجب عاقبت به خیری می شود

وی بیان داشت: اگر توسل به فرهنگ عاشورا داشته باشیم قطع به یقین همه عاقبت به خیر خواهیم شد و هم دنیا و هم آخرت مان تضمین شده است.

به گزارش روابط عمومی هیئت و کانون خادم الرضا(ع)، سید مهدی صادقی در حاشیه مراسم عزاداری دهه اول هیئت خادم الرضا(ع) که در مجموعه ورزشی حیدریان قم در حال برگزاریست با بیان اینکه شور و معنویت جوانان در هیئت خادم الرضا(ع) قابل توصیف نیست تصریح کرد: حضور در این هیئت احساس متفاوت و بی نظیری را به جان و دل انسان می دهد.

وی افزود: اینگونه جلسات می تواند معنویت را حفظ و تقویت کند و وقتی این جوانان را می بینم که با این شور و اشتیاق به اهل بیت(ع) ابراز ارادت می کنند، احساس غرور می کنم.

استاندار قم با بیان اینکه این شور واشتیاق ریشه در باورهای اسلامی و نهضت امام حسین(ع) دارد ادامه داد: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به ما یاد داده اند که چگونه آزاد بوده و توحید داشته باشیم و برای هدف های متعالی خودمان قدم برداریم.

وی بیان داشت: اگر توسل به فرهنگ عاشورا داشته باشیم قطع به یقین همه عاقبت به خیر خواهیم شد و هم دنیا و هم آخرت مان تضمین شده است.

صادقی با بیان اینکه باید خدا را شکر کرد که هیئت هایی همچون خادم الرضا(ع) خودجوش و مردمی اداره می شوند گفت: پشتوانه مردمی این هیئت آنقدر قوی است که همواره این مساله موجب تقویت اینگونه مراسمات می شود.

وی با بیان اینکه دلیل حضور جمعیت کثیر در عزاداری ورزشگاه حیدریان، یاری امام حسین است خاطرنشان کرد: ایشان خودشان همه زمینه را فراهم می کنند تا این مجلس به بهترین شکل برپا شود، زیرا ایشان صاحب مجلس هستند.

استاندار قم با بیان اینکه اینگونه مجالس بواسطه عشق و محبت پایدار هستند خاطرنشان کرد: امیدواریم تا انقلاب مهدی اینگونه مجالس با همین شورواشتیاق ادامه پیدا کند.

لازم به ذکر است، مراسم عزاداری دهه اول محرم هیئت خادم الرضا(ع) هر شب با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صادقی واعظ و مداحی حسین سیب سرخی و یاسین شیخ زاده و با حضور عموم مردم و مسوولین از ساعت 8:30 در مجموعه ورزشی حیدریان قم برگزار می شود.

بازگشت
  • نظردهی

    اخبار مرتبط با این خبر

    برگزاری هفتمین شب شهادت حاج قاسم سلیمانی آیت الله اعرافی: برخی عزاداری ها در تراز فرهنگ عاشورا نیست دیدار مسئولان هیأت خادم الرضا(ع) قم با آیت الله اعرافی پیام تسلیت بمناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری پیام تسلیت هیئت خادم الرضاعلیه السلام بمناسبت درگذشت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی توضیح در مورد VIP....! دیدار اعضای ستادی هیئت خادم الرضاعلیه السلام با آیت الله العظمی علوی بروجردی سخنرانی آیت الله العظمی علوی بروجردی در همایش بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها امام جمعه موقت ساری: حجت الاسلام ذوالنور در جمع عزاداران هیئت خادم الرضا(ع) هشدار داد