عضویت سریع
29 ارديبهشت 1394 ساعت 03:09 صبح

دیدارباآیت الله اعرافی رییس جامعه المصطفی العالمیه وامام جمعه موقت قم

 گروه گزارش: جمعی از اعضای فعال هیئت خادم الرضا(ع) قم، عصر امروز با حضور در سازمان مرکزی المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار کردند.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، در این جلسه آیت الله اعرافی ضمن خیرمقدم به خادمان فرهنگ حسینی و رضوی، از فعالیت های باعظمت، سامان یافته و اثرگذار هیئت خادم الرضا(ع) در قم که مرکز مهم اندیشه و گفتمان اسلام ناب در جهان است، تجلیل کرد.
رئیس المصطفی با اشاره به اهتزاز پرچم امام حسین(ع) توسط دانش آموختگان المصطفی در بیش از صد کشور جهان، خاطرنشان کرد: دشمنان و افراد ظاهربین در عصر عاشورا تصور می کردند قیام امام حسین(ع) با شهادت آن حضرت و یاران باوفایش به انتهای مسیر خود رسیده است اما امروز شاهد آن هستیم برخلاف تمام وقایع تاریخی که در زیر چرخ سنگین تاریخ محو شده اند، هر روز بر عظمت و شکوه عاشورا در سراسر جهان افزوده می گردد.
امام جمعه قم، عمق اخلاص، تحمل شرایط سخت روز عاشورا، نقش آفرینی در نقطه عطف تاریخی و جلوه گر شدن تمام اسلام در حرکت امام حسین(ع) را از دلایل ماندگاری قیام عاشورا برشمرد و افزود: عاشورا در مفهوم زمان نمی گنجد و بر اساس روایات، حضرت آدم(ع) به همراه جبرئیل در ابتدای آفرینش در عزای امام حسین(ع) گریستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، انقلاب اسلامی را تجلی یافته از قیام عاشورا خواند و ابراز داشت: نباید فریب کسانی را خورد که از روی غفلت یا برای گمراهی ما قصد دارند انقلاب اسلامی را جدا از عاشورا تفسیر نمایند. اگر انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی جز تبدیل قم به جایگاه نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) در سراسر جهان نداشته باشد، برای آن کافی است و ما امروز باید افتخار کنیم که قم مشعل دار اسلام ناب، معارف اهل بیت(علیهم السلام) و گفتمان انقلاب اسلامی در جهان خوانده می شود.
رئیس جامعةالمصطفی، دلیل مقابله دشمن با انقلاب اسلامی را عمق معارف اهل بیت(علیهم السلام) خواند و افزود: یکی از معیارهای ارزش اعمال در پیشگاه الهی، موج آفرینی آن است. کار در قم باید بزرگ و فاخر باشد چراکه در سراسر عالم تجلی یافته و بازتاب جهانی دارد.
امام جمعه قم در پایان، نگاه منظومه ای به ابعاد مختلف حادثه عاشورا، جمع اخلاص و جذابیت در عزاداری ها، توجه به مسائل اجتماعی و نیازهای جامعه، تأکید بر جذب نسل جوان و بانوان و توجه به وحدت اسلامی و پرهیز از ایجاد اختلافات مذهبی را از نکاتی دانست که هیئت های مذهبی باید در برنامه های خود به آنها توجه داشته باشند و ادامه داد: بقای انقلاب اسلامی در گرو بقای فرهنگ عاشوراست. مشعل عاشورا باید در سراسر جهان روشن گردد و جامعه المصطفی آماده است در این راه از تمام امکانات خود برای همکاری با هیئت های عاشورایی به ویژه هیئت خادم الرضا(ع) قم استفاده نماید.
گفتنی است در ابتدای این دیدار، «آقای حمید ناطقی»، مدیر هیئت خادم الرضا(ع) قم با اشاره به برخی از فعالیت های این هیئت، ابراز داشت: هیئت خادم الرضا با وجود بضاعت کم اما با حضور افراد مخلص و دلسوز، با رعایت اصول مدیریتی و نظامندسازی فعالیت های خود و تکیه بر استعدادهای جوان، موفق شده است به عنوان برترین تشکل در جمهوری اسلامی ایران و جزء صد تشکل برتر جهان اسلام معرفی گردد.
آقای
حمید ناطقی خاطرنشان کرد: با ارزش ترین دستاورد هیئت خادم الرضا در طول بیش از 20 سال فعالیت این هیئت، ایجاد ارتباط مستمر و سازنده بین نسل جوان و بزرگان حوزه و مراجع است و ما خرسندیم که چندین هزار جوان را پای منبر علما و روحانیون حوزه گرد آورده ایم.
شایان ذکر است در پایان این دیدار، نشان عضویت افتخاری هیئت خادم الرضا(ع)، به آیت الله اعرافی اهدا گردید.
گفتنی است، هیئت خادم الرضا(ع) قم، از سال 1372 تأسیس گردید و اکنون بیش از 45 هزار عضو از استان قم و دیگر شهرها دارد.
این هیئت که به عنوان برترین تشکل کشور معرفی شده است، مبتکر جشنواره دهه مهدویت به شمار می آید.
برگزاری همایش های علمی و مذهبی، جشنواره های ازدواج آسان و اوقات فراغت، برپایی مراسم قرآنی و نیز راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی و انتشارات، از دیگر فعالیت ها و دستاوردهای این هیئت بوده است.

گزارش تصویری گزارش تصویری گزارش تصویری

بازگشت
  • نظردهی

    اخبار مرتبط با این خبر

    برگزاری هفتمین شب شهادت حاج قاسم سلیمانی آیت الله اعرافی: برخی عزاداری ها در تراز فرهنگ عاشورا نیست دیدار مسئولان هیأت خادم الرضا(ع) قم با آیت الله اعرافی پیام تسلیت بمناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری پیام تسلیت هیئت خادم الرضاعلیه السلام بمناسبت درگذشت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی توضیح در مورد VIP....! دیدار اعضای ستادی هیئت خادم الرضاعلیه السلام با آیت الله العظمی علوی بروجردی سخنرانی آیت الله العظمی علوی بروجردی در همایش بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها امام جمعه موقت ساری: حجت الاسلام ذوالنور در جمع عزاداران هیئت خادم الرضا(ع) هشدار داد