عضویت سریع
15 ارديبهشت 1394 ساعت 3:36 بعد از ظهر

ديدار با آيت الله حسيني بوشهري رييس حوزه هاي علميه سراسر كشور

آیت الله حسینی بوشهری در جمع اعضای هیئت خادم الرضا:
وابستگی های جناحی باعث از بین رفتن مجموعه های مذهبی می شود/ هیئات ورسانه ها شریعت محور باشند نه مشتری محور
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور بر دوری هیئات و رسانه ها از مشتری محوری و همچنین عدم وابستگی های جناحی مجموعه های مذهبی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی هیئت وکانون خادم الرضا(ع)، آیت الله حسینی بوشهری در جمع اعضای هیئت و کانون خادم الرضا(ع) با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز وفات حضرت زینب(س) تصریح کرد: بحمدالله مسوولین این هیئت در متن کار هستند و هم به نیازها و هم نحوه برنامه ریزی برای کار آگاهی دارند.
وی با اشاره به سابقه 22 ساله هیئت و کانون خادم الرضا(ع) وفعالیت های ارزشمند آن افزود: محصول هیئتی با این سابقه باید محصولی چشم پر کن باشد والبته باید اولویت های خود برای آینده را مشخص سازد.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور ادامه داد: یک هیئت باید پس از برهه زمانی 5 یا 10 ساله، در فعالیت هایش بازنگری داشته و ضمن مراجعه به کارکردها، فعالیت های گذشته را ارزیابی کند و با این ارزیابی نگاهی به آینده داشته باشد.
وی بیان داشت: هر زمان اقتضای خود را دارد و براساس احادیث کسی که عالم به زمان باشد، مشکلات او را احاطه نمی کنند و می تواند مشکلات را به راحتی برطرف سازد و هیئات نیز باید به این مهم دقت داشته باشند.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به وجود برخی عناصر که هیئات باید به آن توجه داشته باشند گفت: اولین عنصری که هیئتی ها باید به آن توجه داشته باشند، داشتن اخلاص در فعالیت هاست و اگر انگیزه افراد سالم باشد، زیرساخت درست بوده و خود به خود توفیق هیئات بیشتر می شود.
وی اظهارداشت: باید برروی انگیزه تک تک افراد در هیئات کار شود و نشست های خاص آموزشی در این خصوص در نظر گرفته شود.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به عضویت قریب به 50 هزار نفر در هیئت خادم الرضا(ع) تصریح کرد: گاهی یک احساس، انسان را به یک مجموعه جذب می کند و گاهی احساس ها ناپایدار هستند و ممکن است احساس دیگری فرد را جذب کند اما هیئات باید این احساس مقدس را در نهاد جوانان ماندگار کنند.
وی با اشاره به ضرورت پاسخگویی به شبهات دینی در هیئت ها گفت: گاهی یک شبهه می تواند برای جوان معضل شود و او را از فضایی که داریم جدا کند که با برگزاری کلاس ونشست های تخصصی در هیئات باید جوانان را به مسیر درست راهنمایی کرد.
آیت الله حسینی بوشهری افزود: هیئات دینی باید برنامه ریزی صحیح و درستی داشته باشند زیرا فعالیتی ماندگار است که با برنامه باشد و ما باید بدانیم که کجا بودیم، کجا هستیم و کجا می خواهیم برویم و برنامه ریزی صحیح جز در سایه نظرسنجی امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد:  برای برنامه ریزی هدفمند باید 3نوع برنامه کوتاه مدت، میان مدت وبلند مدت تعریف کرد و البته باید در این برنامه ریزی ها با سلامت و محتاط عمل کرد و توجه داشت که امکانات از همه جا و همه کس نباید گرفته شود و در انتخاب گوینده و مداح دقت لازم صورت گیرد.
 
*ضرورت شریعت محوری هیئات و رسانه ها
آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه هیئات نباید مشتری محور باشند گفت: متاسفانه در عرصه رسانه برخی رسانه ها مشتری محور و نه شریعت محور هستند که باید توجه داشت که همواره باید شریعت محور بوده و در معنویت افراد تاثیر گذاشت.
وی عنوان کرد: وابستگی های جناحی باعث از بین رفتن مجموعه های مذهبی می شود و موجب می گردد که برچسب هایی بلافاصه به هیئت ها زده شود که باید هیئت ها با درنظر گرفتن این موضوع به عنوان عناصر مستقل و برپایه استقلال و خودباوری حرکت کنند تا ماندگارتر و اثرگذارتر شوند.
مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه عشق به اهل بیت(ع) را باید سرمایه اصلی هیئت ها دانست گفت: هرکسی رابطه اش را با این خاندان برقرار کرد، رنگ آن ها را می گیرد و در زندگی سلمان فارسی می بینیم که چون عشق پیامبر(ص) در وجودش جوانه زد، آنچنان رابطه عاشق و معشوق اوج می گیرد که پیامبر(ص) می فرمایند: « سلمان منا اهل البیت».
وی تصریح کرد: دیگران هم می توانند قدم جای سلمان بگذارند و هیئت وکانون خادم الرضا(ع) هم می تواند منا اهل البیت(ع) باشد و اگر این باور را هیئت پیدا کرد باید یقین داشت که خدا، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) می بینند و کاری که درراستای اهداف الهی باشد نیاز به جایزه و تعریف دیگران ندارد.
=============
بازگشت
 • نظردهی

  0

  0

  19 ارديبهشت 1394 ساعت 8:04 بعد از ظهر

  mohajer:

  سلام برای شهادت امام موسی کاظم علیه السلام برنامه ندارید؟ تشکر

  اخبار مرتبط با این خبر

  برگزاری هفتمین شب شهادت حاج قاسم سلیمانی آیت الله اعرافی: برخی عزاداری ها در تراز فرهنگ عاشورا نیست دیدار مسئولان هیأت خادم الرضا(ع) قم با آیت الله اعرافی پیام تسلیت بمناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری پیام تسلیت هیئت خادم الرضاعلیه السلام بمناسبت درگذشت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی توضیح در مورد VIP....! دیدار اعضای ستادی هیئت خادم الرضاعلیه السلام با آیت الله العظمی علوی بروجردی سخنرانی آیت الله العظمی علوی بروجردی در همایش بزرگداشت حضرت خدیجه سلام الله علیها امام جمعه موقت ساری: حجت الاسلام ذوالنور در جمع عزاداران هیئت خادم الرضا(ع) هشدار داد